У зв’язку із інтенсивним зростанням масштабів імміграції з України уряд Литви вирішив встановити квоти для закордонних працівників на деякі професії. "Може початися процес витіснення з ринку праці наших громадян, оскільки це більш дешева робоча сила", - сказав після засідання уряду віце-канцлер Литви Дейвідас Матульоніс. Це питання надзвичайно актуальне через зростання кількості українських водіїв та будівельників у Литві, додав він. Квоти не будуть діяти по відношенню до фахівців з високою кваліфікацією. За їх встановлення буде відповідати Міністерство соціального захисту та праці. Конкретні пропозиції будуть висунуті до жовтня, повідомив віце-канцлер.
За перші чотири місяці 2018 року до Литви прибуло більше 12 тис. мігрантів. У порівнянні із попередніми роками, цей показник збільшився у два рази. У минулому році робочі візи або посвідки на проживання у Литві на підставі роботи були надані майже 34,5 тис. іноземцям. З них близько 20 тис. є громадянами України.
Встановлення урядом Литви квот на деякі професії - нормальне явище, зазначив голова Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник. Литві як невеликій країні потрібно захищати свій ринок праці. Він також висловив припущення, що квоти на іноземну робочу силу навряд чи довго протримаються.
У разі введення Литвою квот, заробітчани з України не матимуть жодних проблем, оскільки українці є останнім великим робочим резервом в Європі, додав він. При цьому 93% українців, які працювали за кордоном хоча б один раз за останні 5 років, були задіяні виключно у сфері фізичної праці.
Литва посідає місце в першій десятці країн, які шукають робочу силу в Україні, зазначила HR-експерт rabota.ua Тетяна Пашкіна. Близько 60 чи 90 вакансій, в залежності від сезону, завжди відкриті. І кількість вакансій не означає кількість реальних робочих місць, додала вона. Найбільше робочих місць українцям пропонують у Польщі, Німеччині, Чехії, Литві, Латвії, Ізраїлі. Є і такий варіант, коли працівники приїжджають до Литви, а потім поступово переміщаються до північних країн - Швеції, Норвегії тощо, додала експерт.а матерілами nv.ua