Інформуємо, що згідно розпорядженням № 265/2010 Європарламенту і Ради ЄС, яке вносить зміни у Виконавчу Конвенцію Шенген та Розпорядження № 562/2006 стосовно руху осіб, котрі мають довгострокові візи:
всі візи типу D дають право пересуватися по території Шенген зони протягом трьох місяців у кожному шестимісячному періоді – рівноцінно з дозволами на перебування.
- Національна віза дає право на в'їзд та безперервне перебування на території РП або кілька послідовних візитів із загальною тривалістю понад 3 місяці.
- Термін перебування на підставі національної візи повинен бути в межах зазначених у ст. 31.1, пункті 1 Закону про Іноземців , відповідно до мети перебування вказаної іноземцем.
- Термін дії національної візи не перевищує 1 рік.
З МЕТОЮ ПОДАЧІ ІНОЗЕМЕЦЕМ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ОТРИМАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ВІЗИ ВИМАГАЄТЬСЯ:
1) Формуляр анкети заповнений латинськими літерами (на польській, англійській або українській мові – транслітерація згідно з закордонним паспортом), який містить:
a) його персональні дані в обсязі, необхідному для видачі національних віз;
b) характеристики його проїздного документу;
c) інформація про виїзди та перебування за кордоном протягом останніх 5 років;
d) зазначення та обгрунтування мети перебування;
За неповнолітніх осіб підписану анкету подає один з батьків або юридичний опікун. Це означає, що за неповнолітню особу, яка вписана у паспорт одного з батьків/юридичного опікуна, подається анкета з метою відкриття окремої візи у паспорті одного з батьків/ юридичного опікуна.
2) Актуальне фото - кольорове, непошкоджене, розміром 35 х 45 мм, виконане протягом останніх 6 місяців, на білому фоні, чітке, з виразними очима та обличчям з обох боків від верхньої частини голови до верхньої частини пліч, у такий спосіб, щоб обличчя займало 70-80% фотографії. Особа на фотографії повинна бути без головного убору і темних окулярів, дивитись прямо перед себе з відкритими очима, закритими вустами та мати природний вираз обличчя, яке не може бути закрите. Людина з вродженими або набутими дефектами зору може додати до анкети, зазначеної у пункті. 1, фото, де вона зображена в темних окулярах, а особа, яка носить головний убір, згідно з принципами своєї релігії – фото, у головному уборі. Головний убір не може закривати чи спотворювати контури обличчя.
3) проїзний документ та копію першої сторінки проїзного документу, який відповідає наступним критеріям:
(a) термін його дії перевищує принаймні три місяці перед терміном дійсності заявленої візи. (якщо існують обгрунтовані термінові обставини, дана вимога може бути скасована);
(b) повинен містити принаймні дві порожні сторінки;
(c) повинен бути виданий протягом останніх десяти років.
Паспорти приймаються без обкладинок (напр. шкіряних, пластикових). Слід додати копії сторінок паспорту з попередніми національними візами.
4) Внутрішній паспорт (оригінал і ксерокопія).
5) Документи, що підтверджують:
a) мету та підстави в’їзду;
b) наявність медичного страхування відповідно до положень про медичні послуги фінансовані за рахунок державних коштів або медичне страхування з мінімальною сумою покриття розміром 30 000 євро, яке є дійсне протягом терміну передбачуваного перебування іноземця на території Польщі (щоб покрити будь-які витрати, які можуть виникнути під час перебування на даній території у зв'язку з необхідністю повернення з медичних причин, потребі термінової медичної допомоги, невідкладної допомоги у лікарні або смерті, в якому страховик зобов'язується покрити вартість застрахованих медичних послуг, на підставі виданого цією організацією рахунку);
c) інші обставини, зазначені в анкеті.
Якщо заявник є неповнолітньою особою та подорожує сам або в супроводі одного з батьків, вимагається оригінал і ксерокопія письмової заяви-згоди другого з батьків або юридичного опікуна на виїзд. У випадку, коли отримання згоди є неможливим - необхідно подати документ, який пояснює причину відсутності даної згоди (напр. довідка самотньої матері або інший документ). Свідоцтво про народження (оригінал і ксерокопія). Ксерокопія внутрішніх паспортів батьків або юридичного опікуна, а також копії дійсних віз у випадку спільної подорожі.
Вимогу наявності медичного страхування можна вважати виконаною, якщо іноземець має відповідне страхування у зв'язку з його професійною ситуацією.
В проїзному документі іноземця ставиться відмітка – штамп про прийняття заявки на національну візу. Штамп не тягне за собою юридичних наслідків і буде заклеєний при видачі візи.
Якщо іноземець з метою виконання роботи, представить дозвіл на роботу на території Польщі або письмову заяву роботодавця про намір доручення роботи іноземцеві (якщо дозвіл на роботу не вимагається, згідно з ПОСТАНОВОЮ МІНІСТРА ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ від 30 серпня 2006 року про виконання роботи іноземцями без вимоги отримання дозволу на роботу.), йому може бути видана національна віза.
Національна віза видається на термін перебування, що відповідає терміну, зазначеному у дозволі або заяві, не довше, ніж передбачено для даного типу візи; а у випадку візи, з метою виконання роботи на підставі заяви про намір доручення роботи іноземцеві, зареєстрованого в повятовому управлінні працевлаштування - термін перебування не може перевищувати 6 місяців протягом 12 місяців, який обчислюється з дати першого в'їзду іноземця на територію Польщі.
Віза з метою працевлаштування видається компетентним консулом у відповідності з місцем постійного проживання іноземця.
Віза на роботу, видана польським консульством, надає право на працевлаштування тільки на території РП.
Лише національний тип візи видається з метою:
1) участі в процесі про надання притулку;
2) переселення в якості члена сім'ї репатріанта;
3) користування з прав, що надаються власнику Карти Поляка;
4) репатріації;
5) користання з права тимчасового захисту.
ВІДМОВА У ВИДАЧІ ВІЗИ. ЗАЯВА НА ПОВТОРНИЙ РОЗГЛЯД СПРАВИ
Надання або відмова у видачі національної візи наступає шляхом рішення. Рішення про відмову у видачі візи заявник отримує на формулярі. Рішення про видачу візи є остаточним. До рішення про відмову у видачі національної візи виданого:
Консулом – надається заява про поновний розгляд справи тією ж установою;
Комендантом відділу Прикордонної Служби – надається апеляційна заява до Головного Коменданта Прикордонної Служби.
Заява на повторний розгляд справи Консулом подається протягом 7 днів від моменту отримання рішення про відмову у видачі візи.
АНУЛЮВАННЯ І ВІДМІНА НАЦІОНАЛЬНОЇ ВІЗИ. ЗАЯВА НА ПОВТОРНИЙ РОЗГЛЯД СПРАВИ
Національна віза анулюється, якщо на момент її видачі були підстави для відмови. Якщо обставини аргументуючі відмову у видачі національної візи, за винятком обставин, зазначених у ст. 30.1 пункт 1а Закону про іноземців, були виявлені після її видачі, національну візу відміняється.
Національна віза може бути відмінена на прохання власника візи. Анулювання або відміна візи наступає шляхом рішення. Рішення про анулювання чи відміну візи заявник отримує у письмовій формі на формулярі. Рішення про анулювання чи відміну національної візи приймає:
Від рішення про анулювання чи відміну національної візи виданої:
Консулом – надається заява про поновний розгляд справи тією ж установою (винятком є, якщо віза була відмінена на прохання заявника відповідно до ст. 48а п.3 Закону про Іноземців);
Комендантом Прикордонного Загону або Комендантом відділу Прикордонної Служби – надається апеляційна заява до Головного Коменданта Прикордонної Служби.
Заява про поновний розгляд справи консулом подається у 7-денний термін з моменту отримання рішення про анулювання або відміну національної візи. Видача рішення про анулювання чи відміну національної візи зазначається у проїзному документі, документі, що засвідчує особу іноземця або на окремому візовому бланку.
Наявність візи не гарантує в'їзду на територію Шенген.
Остаточне рішення про в'їзд приймає Прикордoнна Служба.
Зразок національної польської візи: