Рішення в справі відмови/анулювання/відміни візи та причини такого рішення, заявник отримує на стандартному формулярі.
ВІДМОВА У ВИДАЧІ ВІЗИ. ЗАЯВА НА ПОВТОРНИЙ РОЗГЛЯД СПРАВИ
У випадку відмови у видачі візи заявник отримує у письмовій формі інформацію про причину такого рішення. З моменту отримання рішення виданого консулом, заявник має право подати заяву про повторний розгляд справи.
Заява про повторний розгляд справи повинна бути подана у 14-денний термін з моменту отримання рішення про відмову (оплата за повторний розгляд справи становить: Віза Шенген -60 євро, національна віза - безкоштовно).
Консул розглядає заяву про повторний розгляд справи у 7-денний термін. Рішення прийняте консулом після повторного розгляду клопотання, щодо отримання візи, є остаточним і не підлягає оскарженню.
ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ ПРО АНУЛЮВАННЯ АБО ВІДМІНУ ВІЗИ
Особа, якій анулювали або відмінили візу, має право оскарження даного рішення, за винятком ситуації, якщо віза була відмінена на прохання заявника. Апеляційна справа ведеться проти держави-члена ЄС, яка прийняла рішення про анулювання або відміну візи, відповідно з законодавством даної держави-члена ЄС.
Шенгенську/національну візу може відмінити або анулювати своїм рішенням:
- Консул;
- Комендант Прикордонного Загону;
- Комендант відділу Прикордонної Служби.
Рішення про відміну або анулювання візи можна оскаржити, а саме:
- Рішення консула – можна подати заяву про повторний розгляд справи (так само, як
у випадку відмови);
- Рішення коменданта відділу Прикордонної Служби – можна подати апеляційну заяву до Головного Коменданта Прикордонної Служби.
Заява про повторний розгляд справи повинна бути подана у 14-денний термін з моменту отримання рішення про анулювання або відміну візи.
Консул розглядає заяву про поновний розгляд справи у 7-денний термін.
Рішення про відміну або анулювання візи Шенген підлягає невідкладному виконанню. Факт видачі рішення про відміну або анулювання національної візи відмічається у паспорті (проїзному документі) або на окремому візовому бланку